Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych a emeryt

Czy osobą uprawnioną do otrzymywania świadczeń socjalnych z danego zakładu jest osoba, która przeszła na emeryturę, lecz wcześniej była na świadczeniu przedemerytalnym (oczywiście będąc wcześniej pracownikiem tego zakładu)?
Data: 2008-01-11, 23:55
 
Temat: Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych a emeryt
Forum: Prawo pracy
Wypowiedzi: 1
Odwiedzin 262

 

Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce

Cytat: Oczywiście, że społeczeństwo wybrało.
Przedstawię Ci zagorzałego wyborcę PiS, fanatycznego zwolennika RM, mojego sąsiada - człowiek od kilku lat na świadczeniu przedemerytalnym, żona także od kilku lat na zasiłku przedemerytalnym, 4 dzieci za pracą wyemigrowała do UE...a dla niego jedyne co się liczy i czego całym sercem oczekuje to - lustracja i dekomunizacja.I o tym piszę. Obecna koalicja jest odbiciem naszego społeczeństwa, nie ma więc co się oszukiwać, że władza jest be, a społeczeństwo jest cacy. Gdyby tak było, to pół biedy, bo władzę za parę lat można zmienić. A sąsiad zostanie ten sam.
Data: Pią Cze 01, 2007 11:14
 
Temat: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce
Forum: Z kraju i ze świata
Wypowiedzi: 1994
Odwiedzin 157816

spadek w postaci ziemi a świadczenie przedemeytalne

Pomocy!!!. Sprawa pilna. Jestem na świadczeniu przedemerytalnym. W spadku otrzymalam z mama i siostra 7, 5 ha przeliczeniowe ziemi, sprawy o nabycie spadku jeszcze nie było, bo to świeża sprawa.Wiem, ze mogę je stracić, ale to moje jedyne zródło utrzymania /wypada więcej jak 2 ha przeliczeniowe na osoba/ Czy jest jakieś logiczne i zgodne z prawem wyjscie z sytuacji? Do tego faktu mam następujące zapytania?
1. Czy na sprawie o nabycie i zgodny dzial spadku jednocześnie mogę przekazac tę ziemię w formie darowizny córce, mężowi i, sobie nic nie zostawiając dalej otrzymywać świadczenie?
2. Czy mogę przyjąć 2,5 ha przeliczeniowe i 1 ha np. od razu przekazać córce jako darowizna aby nie stracić świadczenia?
Mam tylko wątpliwości , że to w jednej dacie chyba nie da się załatwić i co wtedy?
Może ktoś doradzi? Z góry dziękuję.
Data: Sro, 11 Mar 2009, 19:31
 
Temat: spadek w postaci ziemi a świadczenie przedemeytalne
Forum: ZUS i KRUS
Odwiedzin 178

Pierwsze kroki w nowym życiu

Witaj jyndrys.
Dzięki za odzew na moje zapytanie. Jeszcze kilka słów na temat mojego statusu. Otóż jestem od pewnego czasu na świadczeniu przedemerytalnym. Co do naświetleń, to nie będę ich miał bo ponoć wszystko zostało dokładnie usunięte. A ponadto to ja już byłem na radioterapii w zeszłym roku i jak widać z mizernym rezultatem. Właśnie z powodu naświetleń mam pewien problem pooperacyjny, mianowicie mam jeszcze dość dużą opuchliznę szyi, która co prawda się zmniejsza ale dość powoli. Ponadto ogólnie czuję sie dobrze zarówno psychicznie jak i fizycznie. Ponieważ jak wspomniałem w szpitalu zostałem bardzo skąpo o wszystkim poinformowany miałbym kilka pytań, któe mi się akurat nasuwają:
1. Ile "rurek" poweinienem mieć, bo jedna to chyba za mało
2. Jeżeli kupić dodatkowe rurki to jakie /metalowe czy plastikowe/
3. Ponadto jakie "akcesoria" muszę mieć na stałe w domu, a z czym mam się wybierać gdzieś np. na kilka godzin.
4. Od kiedy mogę zacząć uczyć się mówić i gdzie. Czy to jest płatna nauka?
5. Czy jest możliwość nauki mowy na zorganizowanych kursach pobytowych?
To narazie tyle jak mi się nasuną jakieś wątpliwości to napiszę. Dziękuję za wiadomość i do usłyszenia.
Andrzej
Data: Sro Lip 05, 2006 7:42
 
Temat: Pierwsze kroki w nowym życiu
Forum: Poradnik
Wypowiedzi: 22
Odwiedzin 151

Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce

Oczywiście, że społeczeństwo wybrało.
Przedstawię Ci zagorzałego wyborcę PiS, fanatycznego zwolennika RM, mojego sąsiada - człowiek od kilku lat na świadczeniu przedemerytalnym, żona także od kilku lat na zasiłku przedemerytalnym, 4 dzieci za pracą wyemigrowała do UE...a dla niego jedyne co się liczy i czego całym sercem oczekuje to - lustracja i dekomunizacja.
Data: Pią Cze 01, 2007 11:07
 
Temat: Wszystko o rządzących i opozycji w Polsce
Forum: Z kraju i ze świata
Wypowiedzi: 1994
Odwiedzin 157816

świadczenia przedemerytalne

Do czerwca 2003 pracowałam w sklepie meblowym jako sprzedawca. Od czerwca na wskutek likwidacji w/w stanowiska przebywam na świadczeniu przedemerytalnym. Obecnie były pracodawca zaproponował mi prace na tym samym stanowisku na 1/4 etatu (tj w czasie gdy będzie jechał w trase)
Bardzo prosze o odpowiedż czy moge podjąc tę prace (łaczne dochody brutto wynosiły by 800 zł)
Data: Śro 10 Gru 2003, 9:53
 
Temat: świadczenia przedemerytalne
Forum: Świadczenia
Wypowiedzi: 1
Odwiedzin 491